Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
środa,11 grudnia
Imienieny:
Waldemar, Damazy
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Jeden Dzień w Sołectwie
obrazek
„Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”- edycja 2018. Naszą gminę reprezentowały dwa sołectwa: Smogorzewo i Szelejewo Pierwsze.
Dnia 11 października 2018 r. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się finał i gala wręczenia nagród i wyróżnień w III edycji konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”- edycja 2018.

Konkurs był skierowany do sołectw z terenu województwa wielkopolskiego. Miał na celu promowanie potencjału przyrodniczego, kulturowego i turystycznego sołectw, wyszukiwanie nowych produktów turystycznych, zachęcenie mieszkańców miasta do odwiedzenia tych urokliwych i niesamowitych miejsc, integrację i aktywizację środowiska, podniesienie ich świadomości, zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody. Z uwagi na obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego projekty w miarę możliwości miały uwzględniać miejsca, zdarzenia i inne fakty z nim związane.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i nadesłano na niego wiele bardzo interesujących i oryginalnych projektów. W tegorocznej edycji udział wzięły sołectwa z 15 powiatów z terenu Wielkopolski, z których do finału wybrano 30 najlepszych projektów. Wśród nich znalazły się aż dwa sołectwa z naszej gminy.

Podczas II etap konkursu odbyła się degustacja potraw kuchni staropolskiej lub regionalnej w formie II dania na ciepło z wykorzystaniem kaczki. Potrawy przygotowane przez reprezentujące nas sołectwa wyglądały bardzo smakowicie.

Udział w gali wzięli zaproszeni goście: pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, pan Jarosław Sobczak – Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska UMWW, pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW, pan Roman Dawid Tauber – Założyciel Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Lech Drożdżyński – Kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu oraz burmistrzowie i wójtowie gmin uczestniczących w uroczystości sołectw.
Podczas gali zostały wręczone nagrody oraz statuetki wszystkim laureatom konkursu. Pamiątkowy dyplom oraz czek w wysokości 1000 zł trafił zarówno do Szelejewa Pierwszego jak również do Smogorzewa.

Projekt został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ