Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
piątek,08 grudnia
Imienieny:
Maria, Wirginia, Wirgiliusz
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Mikołajkowy kiermasz dla ZUZI na Żgalinach
obrazek
Mikołaje na Żgalinach
To była niesamowita frajda
12 grudnia w słoneczne niedzielne popołudnie na Żgalinach zrobiło się gwarno i wesoło. Licznie przybyli mieszkańcy ze swoimi pociechami aby uświetnić to niecodzienne święto.
Sołtys Szelejewa Pierwszego Maria Wesołek serdecznie powitała wszystkich przybyłych i zaproszonych gości. Spotkanie rozpoczęły przedszkolaki z grupy „KOTKI”, którzy przy udziale Pani Jolanty Chojnickiej pięknie śpiewały kolędy i pastorałki. Dzieci czekając na niecodziennych przybyszy wspólnie z dorosłymi zabrali się za ozdobienie choinki ,która na tę okazję została postawiona na głównym placu Żgalin.
Donośne okrzyki najmłodszych powitały jadących po białym puchu saniami Mikołajów. Przybyli „goście” sadzali dzieci na kolanach do zdjęcia i obdarowywali słodkimi upominkami Mikołajom towarzyszyły Śnieżynki, które zwinnie z koszyczkami słodkości i mandarynek uwijały się częstując wszystkich obecnych.
Niesamowitą frajdę sprawili najmłodszym strażacy, Kulig i śnieg to marzenie wszystkich dzieci .Pląsy i zabawy umilały czas wyczekiwania na następny przejazd .Zmarzluchy mogli ogrzać się przy płonącym ognisku.
Nie zabrakło również pysznych potraw: świeżo pieczonego ciasta ,gorących napoi ,kiełbaski i wybornego bigosu przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
Całej imprezie przygrywał Pan Jacek Ciesielski
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stroiki świąteczne a wszystko to kwestowane było na rzecz Zuzi walczącej na SMA
Udało się zebrać ponad 2300 zł

GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ