Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
czwartek,12 grudnia
Imienieny:
Joanna, Aleksandra, Dagmara,
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
POMOST DO PRZYSZŁOŚCI
obrazek

Pomost do przyszłości na Żgalinach.

W sobotę 5 października odbyło się uroczyste zakończenie realizacji projektu „Pomost do przyszłości” realizowanego przez grupę nieformalną Wesołe Żgaliny przy wsparciu Fundacji Fabryka Pomysłów ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Stowarzyszenie Dziecko.
W ramach projektu odbyły się pięć warsztatów: Kij na ryby – podczas którego uczestnicy wzięli udział w zajęciach szkółki wędkarskiej, Ryba na grillu – gdzie pod okiem Mateusza Biernata odbyły się zajęcia szkółki kulinarnej, Makijaż zdobi - czyli szkółka młodej damy, gdzie uczennice poznawały tajniki makijażu oraz Na wybiegu – gdzie odbyły się zajęcia z dietetyki oraz gracji i poruszania się podczas pokazów. Dzięki warsztatom zatytułowanym Zostań YouTuuberem powstały filmiki ukazujące kolejne etapy realizacji projektu oraz przebieg warsztatów, które będzie można obejrzeć w Internecie. Najważniejszym elementem projektu było oddanie pomostu, który stał się kolejną atrakcją Przystani na Żgalinach. W imieniu organizatorów zaproszonych gości powitała Maria Wesołek. Na spotkanie przybyli m. in. Wójt Gminy Piaski – Wiesław Glapka, Przewodniczący Rady Gminy – Bernard Dorsz, Sekretarz Gminy – Andrzej Konieczny, Prezes Fundacji Fabryka Pomysłów – Edyta Biernacka, Przewodniczący PZERiI w Szelejewie – Eugeniusz Polaszek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szelejewie – Dorota Dolata, sołtysi i mieszkańcy Szelejewa. Zebrani goście mieli okazję obejrzeć pokaz jesiennej mody przygotowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Szelejewie, obejrzeć prezentację ukazującą kolejne etapy realizacji projektu oraz skosztować grillowanych ryb i innych potraw przygotowanych przez organizatorów. Całość zakończyła wspólna biesiada.

Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ